NOVINKY

Ženy FBS Olomouc končí po základní části extraligy jedenácté

Poslední zápasy základní části už nemohly na faktu, že Olomouc bude i v letošní sezóně hrát o udržení, nic změnit. Navíc stálo FBS proti dvěma již jistým účastníkům play-off a očekávat se tedy daly těžké souboje.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBS Olomouc 8:4 (1:1, 3:3, 4:0)

TABULKA

V Ostravě se jednalo o jiné utkání, a to také proto, že Olomouc dorazila s třemi pětkami a dokázala s Ostravou držet velmi dlouho krok. Po oťukávané na úvod zápasu se po několika šancích na obou stranách jako první prosadili hosté - Grufíková dalekonosnou střelou zaskočila Tomšovou v brance domácích a Olomouc vedla.
FBC v přesilovce dokázalo vyrovnat, nicméně ve druhé třetině si FBS vzalo vedení zase zpět - ranou z první se velmi pěkně trefila Pavliková. Po polovině zápasu si hosté z Olomouce vybrali slabší chvilku a dovolili opoře domácích Pastuškové, aby zkompletovala svůj hattrick a dostala Ostravu do vedení 4:2.
I nyní se však projevila síla týmu a po snížení Stiskálkové se díky důrazné hře celého útoku prosadila podruhé v zápase Pavliková, která tak potvrdila, že formu ladí velmi vhodně na závěr sezóny. Byla to její šestá branka v sezóně, čímž překonala svůj výkon v loňském roce.
Ostrava přesto nakonec brala všechny body - ve třetí třetině byla totiž mnohem efektivnější než Olomouc, která se i přes šance jak gólové, tak i méně gólovější, do statistik zápasu už nezapsala. Naopak domácí se radovali ještě čtyřikrát a brali nakonec vítězství 8:4.

Extraligové ženy FBS Olomouc se po základní části umístily na 11. příčce a v play-down se utkají s pražským týmem FBC Panthers.

Hanačky mají nyní týdenní pauzu a svou sérii s Panterkami otevřou o víkendu 11. - 12. března v Praze a následně se představí domácímu publiku v sobotu 18. března od 17.30 a v neděli 19. března od 15.00 hodin.
Už teď si v diářích můžete vyznačit termíny možná posledních zápasů žen FBS Olomouc v letošním extraligovém ročníku - uvidíme se na Čajkareně!