NOVINKY

VÍTĚZNÁ TOUHA A FENOMENÁLNÍ KUBIŠOVÁ. HERBADENT KRÁLEM EXTRALIGY ŽEN

Superfinále nezná favorita. Hráčky Vítkovic vstupovaly do O2 arény jako obhájkyně titulu, vítězky základní části a tým, který v této sezoně jen jednou jedinkrát padl. Jenže finálový rival z Prahy měl tentokrát větší chuť vyhrát. A také v úžasné formě hrající Dominiku Kubišovou. Hrdinka Herbadentu zkompletovala hattrick. Především její zásluhou tak Pražanky po třech letech znovu slaví.

1. SC TEMPISH VÍTKOVICE - HERBADENT PRAHA  2:6

Do utkání vstoupily aktivněji hráčky Vítkovic, které se od úvodních minut rozhodly vysoko napadat a přerušovat soupeřovu rozehrávku hned v zárodku. Jenže Herbadent hrál s ledovým klidem. Nenechal se aktivitou soupeřek rozhodit. Hrál od úvodních minut velmi koncentrovaně, což přinášelo ovoce v celém následujícím průběhu.

V první třetině padly celkem dvě branky. Hvězda sedmého semifinálového duelu proti Chodovu Dominika Kubišová načasovala svou formu naprosto dokonale. Již v sedmé minutě trefila parádně šibenici a otevřela skóre utkání.

Následně se vyznamenávaly střídavě obě gólmanky. Jak Kubíčková, tak Christianová předváděly, že ne nadarmo oblékaly reprezentační dres. Druhá jmenovaná pak přidala ještě nadstavbu směrem dopředu. V osmnácté minutě vyslala parádním výhozem do šance znovu štírka Kubišovou. Mrštná útočnice se uvolnila od mantinelu a stanovila skóre první periody na 2:0.

Druhá třetina připomínala svým průběhem tu první. Vítkovice hrály hodně otevřeně a dobývaly kvalitně postavený, především ale pružný blok Herbadentu. Z něj se pak snadno utíkalo do smrtících brejků. Přesto si Vítkovice dokázaly pár zajímavých šancí vytvořit.

Niemcová napálila tyč. A pak Michaela Šponiarová v čase 35:22 snížila na 1:2. Nutno dodat, že Ellila skvěle stínila, Christianová neměla šanci zasáhnout, nic totiž neviděla. Vstřelená branka pochopitelně vlila Vítkovicím novou krev do žil. Na srovnání to ale nestačilo. Po dvou třetinách stále prohrávaly.

Zlomový moment utkání přišel v úvodu třetí periody. Kiecková pohrdla stoprocentní šancí, když minula zcela odkrytou klec. Následně na druhé straně Čapková usměrnila neposedný míček za záda Kubíčkové a zvýšila na 3:1.

Vítkovice nedokázaly využít ani následnou přesilovou hru. Zuzana Šponiarová trefila tyč. Ani únik Kubišové gólem neskončil. Herbadent se ale stejně dočkal. Denisa Billá se zjevila před brankou Vítkovic a zúročila své letité zkušenosti – 4:1. Brzká reakce Ferenčíkové a snížení na 4:2 ještě slibovala závěrečné drama. To se nakonec nekonalo.

Do konce utkání chybělo přesně 169 sekund, když rychlonožka Kubišová unikla po křídle, vypálila a radostí vyskočila snad tři metry vysoko – zkompletovala hattrick a výrazně přiblížila Herbadent k zisku titulu. Jeho zisk pak pečetila ranou do prázdné branky Billá, která stanovila konečné skóre na 6:2. Herbadent mohl začít slavit. Vítkovice prohrály podruhé v sezoně. Proto končí se slzami v očích. O2 arénu opustily se stříbrem na krku.

Herbadent prokázal neuvěřitelnou touhu a vůli po vítězstí. Ta ve sportu obvykle slaví úspěch. Nejinak tomu bylo i na Velikonoční pondělí. Tahle pomlázka byla v Praze velmi bohatá.

ZDROJ: www.ceskyflorbal.cz

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Přihlásit k odběru novinek: