NOVINKY

TEMPISH inline tým na MASARYK RUNU

8.4.2017 se konal na Masarykově okruhu v Brně již tradiční závod MASARYK RUN,  tedy závod pro všechny příznivce kolečkového bruslení, a to již pro závodníky od nejmenších věkových kategorií.  Děti startovali podle věku na tratích o délce 200m, 400m a 1500m.

Hlavní závod na 10km vedl pouze  na části tohoto automobilového okruhu,  takže na bruslaře tak čekalo třikrát stoupání, otočka kolem kuželu a opět prudké klesání. Po hromadném startu mužů a žen se hned nejlepší bruslaři z celkově 137 startujících oddělili, v počtu 7 mužů a  ve druhé pětičlenné skupině hned v závěsu za skupinou první nechyběli ani reprezentanti TEMPISH Inline Teamu Zdeněk Sauer a Hana Duspivová.  Na cílové rovince z první skupiny mužů došlo k opravdovému souboji. Nechyběl ani pád jednoho z favoritů Tomáše Buriana, šestnáctiletého skvělého závodníka z teamu ISC Praha, a tak si pro první tři místa dojeli Richard Kudělásek, Štěpán Šváb, oba z teamu Bruslárna.cz a jako třetí dojel do cíle Petr Zelina, rovněž z teamu ISC Praha.  Hanka Duspivová a Zdenda Sauer za horní otočkou ze své skupiny poodjeli a dojeli si tak do cíle s velkým náskokem nad bruslaři z druhé skupiny, což Pro Hanku znamenalo 1. místo v ženách a pro Zdeňka místo osmé. Hanka Duspivová tak zároveň svým časem 0:20:05 v ženské kategorii dosáhla traťového rekordu.

Po skončení Inline závodů se na tomto závodním okruhu na stratu ještě sešli všichni milovníci koloběžek a odpoledne se mezi sebou utkali běžci, rovněž v různých traťových délkách.  Pro fanoušky, ale i pro závodníky, byl připraven bohatý doprovodný program, pro vítěze hodnotné věcné ceny a v cíli bylo perfektně zajištěné občerstvení. Přes chladné jarní počasí tedy nabídl Masaryk run jak skvělou atmosféru pro závodníky, tak i pro diváky.