NOVINKY

TEMPISH inline team Rhein Main Skate Challenge

Naše závodnice Hana Duspivová opět dosáhla na stupně vítězů, tentokrát v německém Eschbornu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, a to na závodě na 50km. Tento závod byl  nejdelší a nejnáročnější, co se profilu týče, ze závodů tzv. Rhein Main Skate Challenge. Bruslaři zde mezi sebou soupeřili na 25km, 37km a 50km trati.

Během závodu na 50km, kdy závodníci museli několikrát překonat prudké stoupání, dlouhé sjezdy a pár nebezpečných zatáček, navíc čekalo ještě nepříjemné překvapení. Krátce po startu průvodní motocykl vedl čelo závodu špatnou tratí a všichni závodníci se museli 3x otáčet a trať se tak prodloužila na 55km.

Od cca 37. kilometru jeli závodníci za deště a během prudkého stoupání po kluzkých dlažebních kostkách se poměrně velká skupina bruslařů roztrhala a Hanka ztratila kontakt se soupeřkou Theresou Ricke a dojela si tak pro druhé místo. Třetí skončila Annegret Henke.

Mezi muži jednoznačně dominoval celosvětově uznáváný Alexander Bastidas, druhý dojel s 5 minutovou ztrátou Viktoras Cesulis a jako třetí se umístil Christian Kraus.