NOVINKY

Padeborner Osterlauf

15.4.2017 se v Padebornu, který leží ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko, konal závod v inline rychlobruslení v půlmaratonu, jehož součástí bylo i Mistrovství Německa. Na dvou deseti kilometrových okruzích mezi sebou soupeřilo 387 závodníků, přičemž startovali odděleně brulaři s licencí u Německého svazu kolečkového a inline bruslení (DRIV) a bruslaři bez této německé licence.

V závodě pro závodníky bez německé licence na této náročné trati, kde na spoustu místech museli závodníci překonávat nerovnosti jako zámkovou dlažbu, tramvajové koleje a retardéry, v ženách jednoznačně zvítězila naše závodnice TEMPISH Inline teamu, Hana Duspivová, která ostatním závodnicím poodjela v prvním balíku s muži. V mužích zvítězil Holaňdan Robert Wendler.

Co se týče mistrovského závodu, v celkovém pořadí se v mužské kategorii umístili na prvním místě Fabian Dieterle, druhý pak Philipp Forstner, a na místě třetím skončil  Markus Pape, který nestačil na soupeře a dojel až s velkou časovou ztrátou za prvními dvěma závodníky. V ženách se umístili na prvních pozicích bruslařky, které se tradičně účastní i závodů v České Republice, jako např. závodu v Ostravě, který je součástí Světového poháru, nebo závodu v Praze, který je součástí German Inline cupu. Zvítězila tedy Katharina  Rumpus, druhá dojela Josie Hofmann a třetí se umístila Claudia Maria Henneken.

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Přihlásit k odběru novinek: