NOVINKY

Čína - Beidaihe International inline skating Marathon 2017

Až do dalekého Pekingu se v minulém týdnu vypravili naši kluci Ondřej Suchý a Rostislav Švrček z TEMPISH Heartbeat inline, kteří byli společně s dalšími závodníky z celého světa pozvaní na Čínský marathon 2017. Závod se konal v přímořské oblasti Beidaihe, kde se v minulosti konaly také Olympíjské hry.

V den závodu to v prostoru startu vypadalo opravdu jako na olympiádě a na slavnostní zahájení se zde sešlo na 3000 bruslařů. Sjeli se zde závodníci z 16 zemí a na start marathónu se postavilo na 150 závodníku. Při startu panovaly opravdu těžké podmínky a teploměr ukazoval 31 stupňů. Trať byla o něco delší necelých 45km. Hned od startu se vytvořila velká skupina, ve které byli oba naši kluci. Asi na 15 km se po několika nástupech balík roztrhal a vznikla skupinka dvaceti závodníků. V zatáčce využil nepozornosti soupeřů Peulo Patxi ze Španělska a vydal se k sólo jízdě, kterou zdárně dotáhl k vítězství v čase 1:10:23. Ve skupině se pak už spíše jen taktizovalo a bylo jasné, že bude následovat závěrečný spurt, ve kterém si Ondra Suchý přijel pro 4. místo. Ve druhé skupince přijel na 14. místě Rostislav Švrček. Závod byl opravdu skvěle připraven a kluci si ho náležitě užili. Další dny v Číně se kluci věnovali dětem a účastnili se několika tréninků s těmi nejmenšími a zvládli také trochu těch památek a divů světa.

Byl to nezapomenutelný zážitek a skvělá zkušenost a doufám, že se sem ještě někdy v budoucnu společně znovu podíváme, řekl na závěr Rostislav Švrček TEMPISH Heartbeat inline.