NOVINKY

Vítězné dámské DUO TEMPISH inline tamu na United Kingdom Endurance Challenge - 6 hour race

V neděli  21.5.2017 se  nedaleko  Londýna,  v Gravesend Cyclopark, konal šestihodinový štafetový závod v inline rychlobruslení po vzoru 24h Le Mans.  Soutěžilo se v následujících kategoriích: pětičlenné týmy (ženy/muži), dvoučlenné týmy (duo), jednotlivci (solo).

National Championship v rychlobruslení ve Slovinsku

V neděli 7. května se ve Slovinsku konal 13. ročník Adria Cupu a 7. ročník National Championship v rychlobruslení. Akce se účastnilo celkem 11 rychlobruslařských klubů z Rakouska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, dorazil i závodník z Nového Zélandu. Dohromady se akce účastnilo více, než 70 bruslařů.

Čína - Beidaihe International inline skating Marathon 2017

Až do dalekého Pekingu se v minulém týdnu vypravili naši kluci Ondřej Suchý a Rostislav Švrček z TEMPISH Heartbeat inline, kteří byli společně s dalšími závodníky z celého světa pozvaní na Čínský marathon 2017. Závod se konal v přímořské oblasti Beidaihe, kde se v minulosti konaly také Olympíjské hry.

Memoriál Karla Raise

V sobotu 7.5.2017 ASK Elna Počerady pořádal Memoriál Karla Raise,  tedy závod na 15 km v běhu, handbike a v inline bruslení. V běhu to byl již v pořadí 28. ročník a tak diváci mohli na startu sledovat mezi běžci i atlety z Keni, kteří samozřejmě jak mezi muži, tak i mezi ženami, jasně dominovali a obsadili medailové pozice. Z českých běžců se nejlépe umístil Dalibor Bartoš (LIAZ Liberec), který si s časem 0:51:44 doběhl pro třetí místo v celkovém pořadí.

Otevírání Inline dráhy u Cementárny

V sobotu 6. 5. 2017 proběhlo znovuotevření inline dráhy u Cementárny, které bylo zároveň generálkou na MČR na dráze, které se bude v Ostravě konat. Akci bohužel doprovázelo nepříliš pěkné počasí, ale i přesto se sjelo velké množství závodníků, především dětských a juniorských kategorií.

TEMPISH inline team Rhein Main Skate Challenge

Naše závodnice Hana Duspivová opět dosáhla na stupně vítězů, tentokrát v německém Eschbornu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, a to na závodě na 50km. Tento závod byl  nejdelší a nejnáročnější, co se profilu týče, ze závodů tzv. Rhein Main Skate Challenge. Bruslaři zde mezi sebou soupeřili na 25km, 37km a 50km trati.

TEMPISH Heartbeat inline na maratónu v polském Krakově

V sobotu 29. 4. 2017 se v Polsku ve městě Krakov konal 12. ročník závodu v inline maratonu, kde samozřejmě nechyběli ani závodníci z TEMPISH Heartbeat inline. Závod byl na programu až v 15 hodin. Těsně před samotným startem začalo lehce poprchávat, avšak mírný déšť během chvilky ustál. Na startovní čáru se postavilo celkem 185 závodníků z různých zemí: Polsko, Litva, Austrálie, Česká republika, Slovensko.

TEMPISH inline team na Skater König 2017

21. - 23. 4 . 2017 se v německých městečkách Burg a Straupitz v rámci tzv. Spreewald Marathonu  konal závod v inline kolečkovém bruslení. Rychlobruslaři, ale i fitness bruslaři, během tří dnů mezi sebou soupeřili na třech tratích. V pátek si poměřili síly  na časovce jednotlivců o délce trati 8km, v sobotu pak na maratonu a v neděli na půlmaratonu.

VÍTĚZNÁ TOUHA A FENOMENÁLNÍ KUBIŠOVÁ. HERBADENT KRÁLEM EXTRALIGY ŽEN

Superfinále nezná favorita. Hráčky Vítkovic vstupovaly do O2 arény jako obhájkyně titulu, vítězky základní části a tým, který v této sezoně jen jednou jedinkrát padl. Jenže finálový rival z Prahy měl tentokrát větší chuť vyhrát. A také v úžasné formě hrající Dominiku Kubišovou. Hrdinka Herbadentu zkompletovala hattrick. Především její zásluhou tak Pražanky po třech letech znovu slaví.

Padeborner Osterlauf

15.4.2017 se v Padebornu, který leží ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko, konal závod v inline rychlobruslení v půlmaratonu, jehož součástí bylo i Mistrovství Německa. Na dvou deseti kilometrových okruzích mezi sebou soupeřilo 387 závodníků, přičemž startovali odděleně brulaři s licencí u Německého svazu kolečkového a inline bruslení (DRIV) a bruslaři bez této německé licence.

VELIKONOČNÍ KOLEDA: Do Vítkovic se vrací Tomáš Sladký!

Spojení Tomáše Sladkého a Vítkovic bude od sezony 2017/2018 opět platit. Florbalista, kterému se povedlo zahrát si ve všech čtyřech nejlepších ligových soutěžích totiž po krátkém angažmá ve Warbergu bude minimálně dva roky spolupracovat s Vítkovicemi.

TEMPISH inline tým na MASARYK RUNU

8.4.2017 se konal na Masarykově okruhu v Brně již tradiční závod MASARYK RUN,  tedy závod pro všechny příznivce kolečkového bruslení, a to již pro závodníky od nejmenších věkových kategorií.  Děti startovali podle věku na tratích o délce 200m, 400m a 1500m.

Rytířům končí sezona, druhý mečbol Chodova nedokázali odvrátit

Svěřencům trenéra Pavla Bruse a kapitána Martina Nehery skončila sezona 2016/2017. V šestém semifinálovém utkání s Chodovem sice vedli 2:1, nakonec ale neodvrátili druhý mečbol Chodovu a po prohře 3:5 mu umožnili postoupit do Superfinále, ve kterém se utká s Mladou Boleslaví.

Rytíři otočili zápas na Chodově a vrátili semifinále zpět na Dubinu

Vítkovičtí rytíři se ještě jednou v této sezoně představí na domácí palubovce, a co více – jejich šance na účast v Superfinále 2017 stále žije! Na Praze 11 totiž v posledních deseti minutách dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející skóre a po vstřelení tří branek vyhráli poměrem 4:2.

CHODOV DĚLÍ JEDINÁ VÝHRA OD SUPERFINÁLE

Semifinále play-of Tipsport Superligy mezi Vítkovicemi a Chodovem v pondělí pokračovalo čtvrtým utkáním. Vítkovice chtěly navázat na den staré vítězství, které pro ně znamenalo snížení stavu série na 1-2. To se jim nepodařilo a týmu z Jižního Města podlehly vysoko 4:11. Chodov nyní dělí jediná výhra od postupu do Superfinále.

Česká reprezentace na půlmaratonu v Berlíně

Úvod letošní sezóny směřoval již tradičně do Berlína, kde byl na programu půlmaratón tedy 21km. Naši kluci z TEMPISH Heartbeat inline Ondra Suchý a Michal Prokop, dorazili už den předem společně s českou reprezentací a plně se tak mohli soustředit na nedělní start. Startovní listina napovídala, že se bude jednat o velmi rychlý závod.