NOVINKY

Zahájení bruslařské sezóny – 8.Schneeglöckchen Lauf

V neděli 27.3.2017 se konal první silniční  závod  na inline bruslích v roce. Tento jarní závod bývá tradičně v malém německém městečku Ortrand. Jedná se o akci nazvanou každoročně Schneeglöckchen Lauf, v překladu Sněženkový běh. Tak, jako bývá zvykem na takových to událostech, nejedná se pouze o inline závody, ale sportovci, a to z řad i široké veřejnosti, si mohou zasoutěžit v běhu, v cyklistice, v chůzi a to vždy v několika disciplínách.

Rytířky si podruhé zastřílely a v sérii s FBC vedou 2:0

Vítkovické rytířky jsou dvě výhry od účasti v Superfinále 2017. Rozhodly o tom v neděli, kdy v semifinálové sérii porazily FBC Ostrava také podruhé, tentokráte poměrem 11:5. Hattrickem se o tuto výhru zasloužila útočnice Madeleine Ellilä, po zásluze zvolená za nejlepší hráčku utkání na straně Vítkovic.

Derby ryřítek bude! Rozbalíme to, slibuje kouč Jiří Velecký

Podruhé už Vítkovice žádné překvapení v letošním play off svou volbou nezpůsobily. Poté, co ženy FBC Ostrava jako první tým v elitních soutěžích dospělých v zemích TOP 4 dokázaly otočit sérii play off ze stavu 0:3, si pro semifinále vybraly právě je.

Dvě těsná vítězství znamenají vedení v sérii 2:0!

Vítkovičtí muži dokázali ve výkendovém dvojzápase pokaždé těsně uspět. V sérii s Bulldoky se tedy ujímají vedení 2:0 na zápasy! Série 1. kola play-off nejvyšší florbalové ligy mužů pokračuje o víkendu 18. a 19. 3. v Brně.

Rytířky jsou v semifinále, Jičín dokázaly počtvrté v řadě porazit

Vítkovické rytířky zkompletovaly první krok k obhajobě mistrovského titulu. Ve čtvrtfinále play off si poměrem 4:0 na zápasy poradily s Jičínem, pro který se jednalo o premiérovou účast mezi nejlepší osmičkou soutěže. Nicméně, po čtyřech zápasech je jasné, že další překvapení už nepřidá a končí na hokejkách Vítkovic.

Úvod inline sezony je tady! Co na to Rosťa Švrček z TEMPISH Heartbeat?

Jeden z nejvýznamnějších kroků, které se v našem týmu letos odehrály, je navázání partnerství s firmou TEMPISH. Velmi si této spolupráce ceníme a je to pro nás obrovský posun kupředu!  TEMPISH  náš tým podporoval i v loňském roce a byl s námi v podstatě od samého začátku. Od letošního roku tedy ponese náš oddíl název TEMPISH Heartbeat inline a věřím, že budeme hodně vidět!

SALIBANDICAMP 2017

TEMPISH se stává partnerem Salibandicampu, který se koná od 6. 3. do 10. 3 na hale v Dubině. Tento kemp pro mladé florbalové hráče povede Pavel Brus, dlouholetý český reprezentant a aktuálně hlavní trenér mužů Vítkovic.

Ženy FBS Olomouc končí po základní části extraligy jedenácté

Poslední zápasy základní části už nemohly na faktu, že Olomouc bude i v letošní sezóně hrát o udržení, nic změnit. Navíc stálo FBS proti dvěma již jistým účastníkům play-off a očekávat se tedy daly těžké souboje.

Muži ztratili body s Bohemians Praha

Před posledním kolem základní části Vítkovice stále čtvrté.

Rytířky zakončily základní část jednoznačnou výhrou v Praze

Před posledním utkáním základní části rytířkám už prakticky o nic nešlo. Prvenství v základní části a s tím spojenou první pozici při volbě soupeře pro play off měly zajištěnou, také Pražanky z Panthers už věděly, že je Olomouc, která prohrála v Ostravě, neohrozí na desátém místě tabulky. Z kádru Vítkovic pak zůstala doma například Šupáková, nehrály ani Niemcová s Martinákovou.

Jestřábům se zvítězit ve čtvrtém utkání předkola play-off nepodařilo. Letošní sezóna tak pro ně končí

Série předkola play-off mezi Zubry a Jestřáby vyústila do čtvrtého zápasu, který se odehrál dnešní podvečer v MEO Aréně. Vstup do tohoto velice důležitého utkání vyšel lépe Zubrům, kteří se dostali v první třetině dvěma po sobě jdoucími góly do vedení. Jestřábům se podařilo na konci první dvacetiminutovky snížit zásluhou Lukáše Luňáka. Prostřední část nabídla dvě branky a to po jedné na každé straně. Svěřenci trenéra Vykoukala tak nastupovali do třetí třetiny s jednogólovým mankem. To se jim ale nakonec smazat nepodařilo. Výhru Přerova a postup do čtvrtfinále play-off zpečetil dvanáct vteřin před koncem závěrečné sirény gólem do prázdné branky Tomáš Sýkora. Pro Jestřáby tak letošní sezóna končí.

Muži proti Otrokovicím stoprocentní

Do haly na Štěrkovišti se vrátil Daniel Folta. Nikoliv jako trenér Otrokovic, kde několik let působil, ale jako kouč hostujících vicemistrů. Vítkovická legenda zdejší prostředí důvěrně zná, stejně jako útočníci Radim Ivan s Markem Matejčíkem. Než se ovšem hosté stačili rozkoukat, lovil gólman Petr Gurkovský míček z branky po 37 sekundách zápasu, kdy první šanci využil nejproduktivnější panter Pavel Jurčík. Vítkovičtí muži kontrovali o dvě minuty později, z hole Marka Matejčíka. Obě mužstva předvádějí rychlý, útočný styl hry, nechybí také tvrdé souboje. Po jednom takovém oboustranném ataku odcházejí vychladnout za trestnou lavici Michal Nagy s Lukášem Hájkem. Hra ve čtyřech sedla více hostům, když po střele Ondřeje Firdy otáčejí skóre na 1:2. Radost z vedení netrvá dlouho, Panthers za dvě minuty vyrovnávají díky Martinu Krchňáčkovi.

Po třetím zápase předkola play-off jsou blíže k postupu Zubři

Série předkola play-off mezi Jestřáby a Zubry se po dvou zápasech na prostějovském ledě přesunula do MEO Arény. Na první gól se ve třetím vzájemném utkání dvou odvěkých rivalů čekalo až do dvacáté minuty, kdy poslal Zubry do vedení Lubomír Malina. Druhou branku domácích pak přidal na konci druhé dvacetiminutovky Marek Sikora. Jestřábům se podařilo poprvé a také naposledy v tomto utkání překonat Klimeše zásluhou Lukáše Žalčíka až ve třetí třetině. Po třech odehraných zápasech tak mají blíže k postupu přerovští Zubři.

Rytířky se před play off naladily na správnou vlnu výhrou v derby

Ostravské derby bylo a v blízké budoucnosti opět jistě bude exponovaným duelem nejvyšší ženské soutěže, tentokráte se ale odehrálo ve stínu tuhých bojů o play off, které mezi sebou svádí čtveřice Liberec, Jičín, ELITE a Židenice.

Jestřábi srovnávají stav série!

Páteční podvečer nabídl všem hokejovým příznivcům Jestřábů a Zubrů další zajímavou podívanou v podobě druhého zápasu předkola play-off. Do toho vykročili stejně jako včera lépe domácí Jestřábi, kteří si vybudovali v prvních dvou třetinách tříbrankový náskok. Zubrům se podařilo překonat skvěle chytajícího Kantora až na začátku poslední dvacetiminutovky a to při svém vlastním oslabení. Závěr zápasu pak nabídl jak gól domácích, tak i hostů. Vítězem druhého utkání předkola play-off se tak stávají Jestřábi, kteří porážejí Zubry poměrem 4:2.

První hanácký duel předkola play-off vyšel lépe Zubrům

Jestřábi přivítali v rámci prvního zápasu předkola play-off na domácí půdě svého odvěkého rivala přerovské Zubry. Vstup do prvního střetnutí vyšel lépe domácím, kteří si během šestadvaceti minut vybudovali dvoubrankový náskok. Jenže Zubrům se podařilo v průběhu prostřední části během pouhých tří minut obrátit skóre utkání z 2:0 na 2:3. Další gól pak Zubři přidali na začátku třetí třetiny. Na skóre utkání nic nezměnil ani závěrečný tlak Jestřábů. První bod tak putuje do Přerova.